fbpx
Sinu ostukorv
0
Kokku 0.00 
Vaata ostukorvi

Tiki haagiste tugevused

Kas poltliides- või keevisraam?

Olles tutvunud meie toodete valikuga, märkate et tooted jagunevad kahte sarja. Nendeks on polt- ja neetliides haagised ning keevisraamil haagised.

Polt- ja neetliides haagiste detailid on lehtmetallist välja lõigatud ja painutatud.  Omavahel liidetakse need neetide ja poltide abil.

Keevisraamil haagised, nagu nimetuski ütleb, teeb oludele väga hästi vastupidavaks terastorudest raam.  Raam tagab haagisele elastsuse ja ei karda vibratsiooni ning on seeläbi keskkonna mõjudele väga hästi vastupidav. Igapäevaseks kasutuseks soovitame kindlasti keevisraamil haagist.

Täiskeevisraam

Üks olulisemaid faktoreid haagise vastupidavuse hindamisel on haagise raam. Raami projekteerimine saab alguse inseneride 3D CAD joonestamisest. Tiki haagiste alusraam ja küljepoortide elemendid on laserlõigatud torudest üheks tervikuks kokku keevitatud ning seejärel tervikuna kuumtsingitud. Selline lähenemine tagab maksimaalse elastsuse ja korrosioonikindluse. Juuresoleval pildil on näha alusraam koos risttaladega ja
nende külge liidetud poortide raamid. Moodustuv sõrestikkonstruktsioon ei lase raamil koormuse all läbi painduda.

Küljepoordid

Üheks Tiki haagiste suureks eeliseks on küljepoordi ülemist serva toetav terastoru. Väga vajalik ja oluline haagise paremaks laadimiseks, raskuste toetamiseks poordile ja koormarihma kinnitamiseks välja poole haagise poorti.

Terasest küljeprofiilid

Tiki haagise küljed on valmistatud Skandinaavia suurimatelt lehtmetalli tootjatelt saadud kvaliteetsest metallist.  Küljepoortidel on kaks jäikusprofiili, mis tagavad poorti paindumatuse, vastupidavuse vibratsioonile ja  veose poolt tekitatud juhuslikele löökidele. Sealjuures on profiilid andnud meie haagistele suurepärase väljanägemise juba viimase 30 aasta jooksul.

Terasraamil otsapoordid (luugid)

Tiki haagiste otsapoordid on avatavad ja väga lihtsasti eemaldatavad. Luukide raam on valmistatud terasest torust, mis võimaldavad kliendil luuke kasutada ka väiksema mootorsõiduki (ATV) pealesõiduteedena.

Veotiisel

Tiisel on valmistatud vähemalt 3mm paksuse seinaga terasest nelikanttorust. Materjal tagab garanteeritud tugevuse ja turvalise haagise kasutuse.

Lehtvedrusild

Koduturul kasutatakse peamiselt lehtvedrusildadega haagiseid. Haagiste sillatalad on kuumtsingitud ja rummudena kasutame maailma juhtivate tootjate Knott ja BPW toodangut. Kasutusel on veekindlad rattalaagrid. Sillad on varustatud amortisaatoritega, mis leevendavad löökaukude mõju sõiduomadustele.

Veekindel põhjavineer

Kõik Tiki haagised on varustatud ilmastikukindla lamineeritud põhjavineeriga. Vineeril on libisemisvastane “Heksa Plus” pinnakatte muster ja vineeri servad on niiskuse tõkestamiseks eeltöödeldud.

Kaitstud elektrisüsteem

Tiki haagiste elektrisüsteemis kasutatakse eelkoostatud ja kontrollitud kaableid. Selleks, et elektrisüsteem oleks väliste vigastuste eest kaitstud, on juhtmestik peidetud haagise raami sisse. Samas on kaabli vahetamine vajadusel lihtne. Parima nähtavuse liikluses tagavad Austria tipptootja Aspöck laternad.

Turvaline koorma kinnitamine

Tiki haagised on varustatud siseste ja väliste koorma kinnitamiseks mõeldud aasade ja konksudega.
Sisemised aasad on paigutatud kasti sisekülgedele ja toetuvad poordi raami postidele, et taluda suuremat tõmbetugevust.
Tiki haagiste sisemisi kinnitusaasasid ei paigaldata haagise põhjale, kuna see raskendab plaatmaterjalide laadimist ja vedu.
Koorma kinnitamise funktsionaalsust lisavad juurde haagise raami väliskülgedel paiknevad tugevad konksud, mis on raamile keevitatud.

Lisavarustus

Tiki haagistele on võimalik soetada suurim valik soovitud lisavarustust. Kõige populaarsemad tooted on plastkaaned, tasapinnalised tendid, kõrged tendid, poordikõrgendid, võrekõrgendid, varuratas ja mootorratta hoidja. Selleks, et näha iga haagise lisavarustuse valikut, avage palun haagise detailne vaade.