Tiki haagiste tugevused

Kas poltliides- või keevisraam?

Olles tutvunud meie toodete valikuga, märkate et tooted jagunevad kahte sarja. Nendeks on polt- ja neetliideshaagised ning keevisraamil haagised. 

Polt- ja neetliidesraamil haagiste detailid on lehtmetallist välja lõigatud ja painutatud. Omavahel liidetakse need neetide ja poltide abil. 

Keevisraamil haagistel, nagu nimetuski ütleb, on tugev keevisliidetega terastorudest raam. Keevisraam tagab haagise elastsuse ja vastupidavuse veosest tingitud vibratsioonile. Igapäevaseks suurte koormate vedamiseks soovitame kindlasti just keevisraamil haagist.

Keevisraam

Üks olulisemaid faktoreid haagise vastupidavuse hindamisel on haagise raam. Raami projekteerimine saab alguse inseneride 3D CAD joonestamisest. Tiki haagiste alusraam ja küljepoortide elemendid on laserlõigatud torudest üheks tervikuks kokku keevitatud ning seejärel tervikuna kuumtsingitud. Selline lähenemine tagab maksimaalse elastsuse ja korrosioonikindluse. Juuresoleval pildil on näha alusraam koos risttaladega ja
nende külge liidetud poortide raamid. Moodustuv sõrestikkonstruktsioon ei lase raamil koormuse all läbi painduda.

Küljepoordid

Üheks Tiki haagiste suureks eeliseks on küljepoordi ülemist serva toetav terastoru. Väga vajalik ja oluline haagise paremaks laadimiseks, raskuste toetamiseks poordile ja koormarihma kinnitamiseks välja poole haagise poorti.

Terasest küljeprofiilid

Tiki haagiste küljeprofiilid on valmistatud Skandinaavia suurimatelt lehtmetalli tootjatelt saadud kvaliteetsest kuumtsingitud metallist. Võrreldes turul kasutatavate sarnaste materjalidega, on meie kasutatav lehtmetall suurima tsingisisaldusega g/m2 kohta. Seeläbi on tõestatud, et see omab parimat korrosioonikindlust välitingimustes. Küljepoortidel on kaks jäikusprofiili, mis tagavad poorti paindumatuse, vastupidavuse vibratsioonile ja veose poolt tekitatud juhuslikele löökidele. Profiilid on andnud meie haagistele suurepärase väljanägemise juba aastast 1990.

Terasraamil otsapoordid (luugid)

Tiki haagiste otsapoordid on avatavad ja väga lihtsasti eemaldatavad. Luukide raam on valmistatud terastorust, mis võimaldab kliendil luuke kasutada ka väiksema mootorsõiduki (ATV, murutraktor) pealesõiduteedena.

Veotiisel

Tiisel on valmistatud vähemalt 3mm paksuse seinaga terasest nelikanttorust. See garanteerib Tiki haagiste tugevuse ja turvalise kasutuse.

Lehtvedrusild

Koduturule toodame peamiselt lehtvedrusildadega haagiseid. Kasutame vastupidavaid keevisliitega lehtvedrusildasid. Sillatalad on kuumtsingitud. Rummudena kasutame maailma juhtivate tootjate Knott ning AL-KO toodangut. Kasutusel on veekindlad rattalaagrid. Sillad on varustatud amortisaatoritega, mis leevendavad löökaukude mõju sõiduomadustele. 

Veekindel põhjavineer

Kõik Tiki haagised on varustatud ilmastikukindla lamineeritud põhjavineeriga. Vineeril on libisemisvastane pinnakatte muster ja vineeri servad on niiskuse tõkestamiseks eeltöödeldud.

Kaitstud elektrisüsteem

Tiki haagiste elektrisüsteemis kasutatakse eelkoostatud ja kontrollitud kaableid. Selleks, et elektrisüsteem oleks väliste vigastuste eest kaitstud, on juhtmestik peidetud haagise raami sisse. Samas on kaabli vahetamine vajadusel lihtne. Parima nähtavuse liikluses tagavad Austria tipptootja Aspöck laternad.

Turvaline koorma kinnitamine

Tiki haagised on varustatud siseste ja väliste koorma kinnitamiseks mõeldud aasade ning konksudega.
Sisemised aasad on paigutatud kasti sisekülgedele ja toetuvad poordi raami postidele, et taluda suuremat tõmbetugevust. 
Haagise raami väliskülgedel paiknevad tugevad konksud, mis on raami külge keevitatud.

Lisavarustus

Tiki haagistele on vajadusel võimalik soetada lai valik erinevat lisavarustust. Enim levinud lisavarustusena ostetavad tooted on plastkaaned, tasapinnalised tendid, kõrged tendid, poordikõrgendid, võrekõrgendid, varuratas ja mootorratta hoidja. Selleks, et näha iga haagise juurde pakutavat lisavarustuse valikut, avage palun haagise detailne vaade.