fbpx
Sinu ostukorv
0
Kokku 0.00 
Vaata ostukorvi

Veebruaris haagiste hooldus sõbrahinnaga!

Sea oma haagis kevadeks töökorda. Hooldustöölt teeme sulle soodustuse 50%. Soodustus kehtib veebruari lõpuni Tiki Tallinna esinduses, Kadaka tee 185. NB! Töö käigus vahetatavatele varuosadele soodustus ei rakendu.

Broneerin hoolduseks aja

TIKIGA VEAB

Nüüd on kõik kaanega kastihaagised eriti hea hinnaga! Kiirelt ja lihtsalt saad sooritada ostu meie e-poest. Registreerimine Transpordiametis tundub tülikas ja keeruline? Teeme selle Sinu eest ise ära. Kõik e-poest ostetud haagised toimetame kohale TASUTA (v.a. saared).

OSTA E-POEST

Paadihaagised. Jetihaagised

Meie paadihaagiste valikust leiab sobiva haagise iga paadiomanik. Registreerimine Transpordiametis tundub tülikas ja keeruline? Teeme selle Sinu eest ise ära. Kõik e-poest ostetud haagised toimetame kohale TASUTA (v.a. saared).

Osta E-poest

Miks TIKI?

30+ aastat kogemust

Kaasaegne tehnoloogia ja innovaatilised lahendused tagavad meie haagistele kõrge kvaliteedi, kestvuse ning pilkupüüdva välimuse

Lai valik lisavarustust

Sobiv lisavarustus täiustab sinu haagise funktsionaalsust

TASUTA KOJUVEDU

E-poest ostetud haagised toome koju tasuta (v.a. saared)

jätkusuutlik tootmine

Tunneme vastutust meid ümbritseva keskkonna säilimise eest

KUIDAS VALIDA HAAGIST?

Kui sageli ja milleks haagist kasutama hakatakse?

Kuidas valida haagist, mis vastaks just sinu vajadustele, ja kestaks aastaid? Meil on valikus enam kui 100 mudelit ja selleks, et nende hulgast see õige leida, tuleb esmalt endalt küsida, kui sageli ja milleks haagist kasutama hakatakse.

Kas on näiteks ette teada, et haagisega hakatakse kodust suvilasse vedama murutraktorit või ATV-d. Teine sagedane haagise kasutamise põhjus on ehitusmaterjalide vedamine. Sellisel juhul tasub mõelda, kui sageli seda tehakse. Kas see on igapäevane töö või tuleb seda ette pigem mõni kord aastas? Kui on kord kuus vaja ehituspoest materjale tuua, pole ilmselt vaja osta kõige kallima segmendi haagist. Kui seda kasutatakse iga päev, on rusikareegel, et samade parameetrite juures on kallimas tootes rohkem insenerilahendusi, mis tagab haagise vastupidavuse ja funktsionaalsuse.

Haagised jagunevad laias laastus kaheks: keevis- ja poltliidestega järelhaagisteks

Tiki keevisraamil on haagise kandev osa täiskeevisraam, mis tähendab, et alusraam ja küljepoortide elemendid on laserlõigatud torudest keevitatud kokku üheks tervikuks ning on seejärel kuumtsingitud. See tagab haagise maksimaalse elastsuse ja korrosioonikindluse. Selline terastorudest moodustuv sõrestikkonstruktsioon ei lase raamil koormuse all läbi painduda ning haagise kõik muud komponendid lisatakse raamile hiljem.

Poltliidestega haagise puhul on raami detailid omavahel liidetud poltide ja neetidega. Poltliidestega haagis mõeldud pigem kodutarbijale ja asjaarmastajale. Igapäevaste raskete koormate vedamiseks soovitame kindlasti keevisraamiga haagist.

MILLISEID JUHILUBE VAJAD HAAGISE VEDAMISEKS?

Haagise valimisel tuleb muuhulgas tähelepanu pöörata sellele, kas sul on ikka taskus load, mis annavad õiguse valitud järelhaagist vedada. Väga sageli on BE-kategooria juhiloaga seotud segadust: millal seda siis ikkagi täpsemalt vaja läheb? Ja mis see B96 veel on? Tihti satutakse seadusega pahuksisse just seetõttu, et aetakse segamini autole esitatud nõuded ja juhile esitatud nõuded. See, mis on autole lubatud, ei pruugi olla juhile lubatud.

Enne haagisega liiklemist veendu, et sinul kui juhil on konkreetse autorongi juhtimiseks vajalik juhiloa kategooria!

B-kategooria juhiloaga on lubatud sõita kerghaagisega (kuni 750kg).

Loe haagise kategooriate ja juhilubade kohta täpsemalt SIIT